Lato zbliża się wielkimi krokami. To ostatnia szansa żeby o siebie zadbać i zrobić coś ze swoim ciałem. Wiele kobiet decyduje się więc poddać zabiegowi depilacji laserowej. Czy słusznie?

Dlaczego trzeba zacząć już?

Depilacja Gdynia – https://laserline.pl/depilacja/ – to zabieg, który przebiega etapowo. Jest również długofalowy. W praktyce oznacza to, że na pełne usunięcia owłosienia z danej partii ciała trzeba jednak sporo poczekać. Tym samym więc zabiegi depilacji laserowej zaczyna się zdecydowanie wcześniej. Zazwyczaj na usunięcie zbędnego owłosienia potrzeba aż dwóch trzech miesięcy. W zależności od gęstości owłosienia i jego koloru. Nic więc dziwnego, że kobiety decydują się na zabiegi tego typu już teraz.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg depilacji laserowej nie jest dla większości pań bolesny. Przynajmniej w pierwszej jego części. Problemy zaczynają się dopiero w momencie kiedy okazuje się, że przechodzimy do opcji, która wskazuje na nieco wyższą siłę lasera. Wtedy zabieg, dla części pacjentek faktycznie jest bolesny.

Wchodząc do gabinetu klientka powinna być już przygotowana. Dostaje odpowiedni strój tj. specjalne majtki, jeżeli chodzi o depilację stresy bikini, a jeżeli nie po prostu przebiera się tak, aby odsłonić obszar, który będzie poddawany depilacji. Następnie zostaje poinstruowana o wszelkich niebezpieczeństwach i dopiero w tym momencie przechodzi się faktycznie do zabiegu. Polega on na przykładaniu głowicy lasera do depilowanej części ciała. W ten sposób wstrzymuje się włos i nie odrasta on już tak szybko. Oczywiście włos musi być w odpowiedniej fazie wzrostu.

Często zadawane pytania

Do najczęściej zadawanych pytań zalicza się te związane z bólem. Klienci zawsze pytają czy zabieg będzie bardzo bolesny. Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć, ponieważ każda osoba ma inny poziom progu bólowego. Jedni reagują gorzej inni lepiej. Depilacja jest przeznaczona dla każdego. Można depilować takie obszary jak: bikini, pachy, wąsik, nogi. W przypadku panów najczęściej chcą się skupić na plecach, klatce piersiowej oraz brodzie. Przy tym ta ostatnia jest bardzo trudna do usunięcia z ciała ze względu na ilość nagromadzonego w jednym miejscu owłosienia.

Depilacja laserowa jest zabiegiem dla każdego. Należy jedynie pamiętać o tym, że postępuje ona seriami a to oznacza, że trzeba o niej pomyśleć zdecydowanie wcześniej aniżeli dwa tygodnie przed wylotem na wakacje. Wtedy niestety może się okazać, że jest już zwyczajnie za późno. Nie uzyskamy efektu, który nas interesuje więc nie ma co zaczynać z zabiegiem depilacji laserowej.

Artykuł Gościnny