Uzyskanie apostille dla dokumentów wydanych w Polsce zwykle wymaga osobistej wizyty w Warszawie. Dla wielu osób, które muszą uwierzytelnić swoje dokumenty, konieczność ta może oznaczać dodatkowy wysiłek i planowanie. Apostille jest wydawane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, co oznacza, że trzeba się tam udać osobiście lub skorzystać z usług kurierskich, które znacznie wydłużają procedurę. Proces ten zaczyna się od umówienia wizyty w odpowiednim wydziale MSZ, gdzie po przedstawieniu odpowiednich dokumentów, urzędnik dokonuje niezbędnych czynności, by dokument mógł być uznany za autentyczny w państwach podpisujących Konwencję Haską. Z uwagi na to, że Warszawa jest głównym ośrodkiem administracyjnym Polski, większość procesów legalizacji dokumentów odbywa się właśnie tam, co może być wyzwaniem dla osób mieszkających poza stolicą.

Na szczęście są rozwiązania dla osób, które nie mają czasu albo chcą zaoszczędzić na kosztach transportu i utraconego czasu, który można poświecić na inne cele. Rozwiązaniem jest usługa oferowana przez WizaSerwis. Szczególnie polecana jest nowa aplikacja app.wizaserwis.pl, gdzie można kliknąć kilka pól i zamówić szybki serwis.

Tomasz Kamola, Prezes Zarządu WizaSerwis odpowiada na pytania o rozwiązania oferowane przez firmę.

Jakie korzyści niesie ze sobą aplikacja WizaSerwis dla klientów?

Tomasz Kamola: Nasza aplikacja to prawdziwy game changer dla tych, którzy muszą przeprowadzać legalizacje dokumentów lub aplikować o wizy. To narzędzie nie tylko umożliwia złożenie zlecenia w prosty i przejrzysty sposób, ale również pozwala na dokładne śledzenie całego przebiegu sprawy. Klienci mogą w każdej chwili sprawdzić, w jakim punkcie jest ich zlecenie, w ilu urzędach zostanie przeprowadzona legalizacja oraz jaki będzie całkowity koszt usługi. Wszystko to dostępne jest z poziomu kilku kliknięć, co oszczędza czas i demistyfikuje proces, który dla wielu może wydawać się skomplikowany.

Czyli aplikacja WizaSerwis to nie tylko wygoda, ale także przejrzystość i kontrola nad procesem?

Tomasz Kamola: Dokładnie. Chcemy dać naszym klientom pełną kontrolę i pewność, że ich dokumenty są w dobrych rękach. Przejrzystość kosztów i procesu to podstawa, aby nasi klienci mogli planować swoje działania bez niepotrzebnych niespodzianek.

WizaSerwis to nie tylko pomoc w uzyskaniu apostille, ale także wsparcie w procesie aplikacyjnym o wizy. Dzięki rozbudowanym usługom firmy, osoby planujące podróże służbowe czy turystyczne mogą liczyć na fachowe doradztwo i asystę w przygotowaniu niezbędnych dokumentów. Co więcej, WizaSerwis rozszerza swoją działalność poza granice Polski – oferując pomoc w kwestiach wizowych również w takich miastach jak Berlin i Bruksela. Dzięki współpracy z konsulatami, WizaSerwis zapewnia kompleksową obsługę na terenie różnych jurysdykcji, ułatwiając klientom procesy urzędowe w Polsce. Dla osób i firm, które działają międzynarodowo, jest to wyjątkowo cenne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić czas oraz zasoby. Szczególnie przydatne wydaje się przy podróżąch do Chin, Wietnamu czy innych krajów, gdzie wymagane są wizy dla obywateli Polski.