Wiele mówi się o tym, że opalanie negatywnie wpływa na cerę, przyczyniając się do wystąpienia wyraźnych oznak fotostarzenia, a także naraża na choroby skóry. Okazuje się jednak, że istnieje sposób na bezpieczną, naturalną i wygodną opaleniznę o każdej porze roku, czyli samoopalacz na twarz. Sprawdź, jak wybrać bezpieczny produkt, a także dowiedz się, w jaki sposób go aplikować. 

Naturalne balsamy brązujące — dlaczego warto je wybrać? 

Balsamy brązujące o naturalnym składzie zawierają przede wszystkim oleje organiczne, wyciągi z roślin i owoców, kwiatów oraz ziół. Dzięki temu są delikatne dla skóry — nie powodują jej podrażnienia. Co więcej, przyjemnie pachną, a także nadają efekt naturalnej opalenizny. 

Zaletami stosowania naturalnych produktów do samoopalania są również: 

  • bezpieczeństwo — nie pozostawiają plam na skórze, pościeli czy ubraniach. Kosmetyki z naturalnym składem minimalizują również ryzyko podrażnień i reakcji alergicznych; 
  • naturalna i pielęgnacyjna formuła — w kosmetykach znajdują się ekstrakty roślinne i oleje, które mają nie tylko działanie brązujące, ale także odżywiające skórę; 
  • łatwe stosowanie — samoopalacza na twarz o naturalnym składzie ma formułę, którą łatwo rozprowadzić. Sprawdzi się zarówno u osób regularnie stosujących tego rodzaju produkty, jak i początkujących. 

Balsamy brązujące o naturalnej formule można stosować o każdej porze roku nie tylko na twarz, ale także na pozostałe części ciała. Zapewniają naturalny oraz estetyczny efekt. 

Jak działa samoopalacza na twarz z naturalnym składem? 

Działanie konkretnego samoopalacza z naturalnym składem zależy od tego, z jakich składników powstał. Zasadniczo jednak efekt delikatnego przyciemnienia skóry powstaje w wyniku reakcji pomiędzy keratyną (składnikiem znajdującym się w górnej warstwie skóry) a kwasem DHA. 

Po połączeniu substancji dochodzi do powstania brązowego pigmentu na powierzchni skóry. Co ważne, kosmetyk nie penetruje głębokich tkanek, dlatego jest bezpieczny, nie podrażnia i nie powoduje nieprzyjemnych dolegliwości, jak np. pieczenie czy swędzenie. 

W jaki sposób nakładać balsamy brązujące? 

Balsamy brązujące najlepiej nakładać na oczyszczoną i nawilżoną skórę. Przed ich użyciem zastosuj naturalny żel do mycia twarzy, aby pozbyć się zanieczyszczeń czy resztek makijażu. Osusz skórę, rozprowadź kosmetyk i pozostaw go do wchłonięcia. Kilka godzin po aplikacji możesz zastosować również krem naturalny i serum pod oczy na zmarszczki, aby skóra była dobrze nawilżona. Wówczas opalenizna będzie prezentowała się estetycznie. 

O czym pamiętać po nałożeniu samoopalacza na twarz? 

Po nałożeniu samoopalacza na twarz pamiętaj o: 

  • czasie potrzebnym na wchłonięcie się kosmetyku; 
  • regularnym stosowaniu produktu, jeśli chcesz zachować efekt opalonej cery na dłużej; 
  • nakładaniu kosmetyku również na szyję i na dekolt, aby całość prezentowała się spójnie; 
  • stosowaniu produktów nawilżających i odżywiających — anti age krem, krem pod oczy oraz serum.

Dzięki zastosowaniu się do powyższych wskazówek opalenizna będzie się utrzymywała, a także zyska naturalny wygląd. Skóra będzie dodatkowo odżywiona oraz nawilżona, co zapewni efekt rozświetlenia.

Fot.: freepik.com