Łóżko to jedno z najważniejszych mebli w każdym domu. To dzięki niemu mamy być codziennie wypoczęci i zrelaksowani. Dlatego wybór łóżka do sypialni nie jest łatwym zadaniem. Dowiedz się, jak pogodzić estetykę z funkcjonalnością, a także zadbać o dobry sen.

Łóżka sypialniane mają wiele postaci. Różnią się pod względem wykorzystanych materiałów czy funkcjonalności. Sprawdź, jakie przewagi ma łóżko z pojemnikiem nad industrialnym łóżkiem z metalową ramą i wybierz meble, które będą służyć Ci na długie lata spania w komfortowych warunkach.

Łóżka drewniane – czy warto?

Pod względem wystroju wnętrza dominują obecnie dwa wiodące trendy – miejski industrializm oraz skandynawski minimalizm. Dlaczego drewniane łóżka to świetne rozwiązanie w obu przypadkach? Odpowiedź trudno zauważyć w momencie przeglądania oferty sklepu internetowego czy kiedy wybieramy się na zakup łóżka stacjonarnie. Otóż solidne łóżka to zakup długodystansowy. Raczej nie odwiedzamy sklepu z nastawieniem, że za 2-3 lata ponownie urządzimy swoją sypialnię. Dlatego do łóżek warto podchodzić w perspektywie nawet kilkudziesięciu lat użytkowania. Oznacza to, że mebel ten powinien być przede wszystkim wyjątkowo solidny. Wygoda i funkcjonalność również mają ogromne znaczenie, ale jeśli w łóżku zacznie dochodzić do usterek czy zużycia materiału, przestanie być wygodne i zapewniać relaks nawet mimo nowej pościeli.

Co zatem wybrać? Na rynku prym wiodą dwa rodzaje materiałów, z jakich wykonane są stelaże łóżek: drewno oraz stal. Na pierwszy rzut oka stalowe łóżka wydają się trwalsze od drewnianych, które z czasem zużywają się i wyrabiają. Niemniej jeśli zdecydujemy się na łóżko z dobrej jakości drewna, po latach usłyszymy co najwyżej delikatne skrzypnięcia wiekowego materiału. Z kolei jeśli tylko w stelażu łóżka metalowego pojawią się ogniska korozji, cała konstrukcja zacznie skrzypieć niemiłosiernie za każdym razem, kiedy będziemy kłaść się na materacu. Warto więc solidnie rozważyć rodzaj łóżka do sypialni. Szeroką ofertę różnorodnych modeli znajdziesz na stronie berkehome.pl/collections/z-pojemnikiem.

Łóżko z pojemnikiem, czyli jak nie zapomnieć o funkcjonalności

Przewaga łóżka wykonanego z drewna wiąże się również z praktycznym wymiarem tego mebla. Stalowe konstrukcje mają zazwyczaj surowy charakter, jednak poza estetyką próżno w przypadku takich łóżek szukać funkcjonalności. Co innego łóżko sypialniane z drewna, gdzie obudowa oferuje szereg praktycznych rozwiązań. Jedno z nich to łóżko z pojemnikiem. Dostępne niemal w każdym sklepie modele, które pod stelażem kryją sporo przestrzeni do przechowywania, są popularne zarówno w standardowych rozmiarach, jak i wśród modeli wykonywanych na zamówienie. Łóżka z pojemnikiem to funkcjonalne rozwiązanie zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie każdy metr kwadratowy przestrzeni po pewnym czasie jest na wagę złota. Mając w sypialni łóżko z pojemnikiem znika również zagwozdka na temat tego, gdzie w pokoju przechowywać pościel, poduszki czy inne elementy związane z łóżkiem. Ubrania, rzadko używane przedmioty jak ozdoby świąteczne – wszystko to można schować pod materacem.

Dodatkowe miejsce do przechowywania to łatwy dostęp do rzeczy i jednocześnie możliwość zaoszczędzenia miejsca do przechowywania. Zatem oprócz tego, że będziemy decydować o tym, czy wybrać łóżko tapicerowane, z szafkami nocnymi albo wysokim szczytem, warto wziąć też pod uwagę dodatkową przestrzeń, jaką zapewnia pojemnik. Taki dodatkowy schowek w przypadku koców, prześcieradeł czy kołder może okazać się bezcenny.

Artykuł Gościnny