Muzyka disco polo od lat cieszy się ogromną popularnością. Niegdyś towarzyszyła głównie na różnego rodzaju spotkaniach tanecznych, dziś szturmem zdobywa pierwsze miejsca list przebojów i uświetnia najrozmaitsze festiwale muzyczne. Chyba każdy bez wyjątku przyzna, że niekwestionowanym królem tego gatunku od dłuższego czasu jest Zenon Martyniuk. Czy w najbliższym czasie zaskoczy nas czymś nowym?

  • Król muzyki rozrywkowej 
  • Liczne przeboje zwykłego chłopaka 
  • Nowości, które mogą zaskoczyć słuchacza

Król muzyki rozrywkowej 

Zenek Martyniuk, lider zespołu Akcent od kilkudziesięciu lat raczy swoich słuchaczy nowymi przebojami. Chociaż większość z nas niejednokrotnie słyszała utwór „Pragnienie miłości”, czy „Królowa nocy” (cover utworu grupy Meffis), to prawdziwa popularnosi przyniosły przeboje „Oczy zielone” i „Przekorny los”, które się stały hitami nie tylko wśród zwolenników gatunku, ale również w ogólnodostępnym stacjach radiowych i na muzycznych kanałach telewizyjnych. 

Sam teledysk do piosenki o zielonych oczach zebrał ponad 200 milionów wyświetleń, co postawiło Zenka Martyniuka daleko przed pozostałymi zespołami disco polo. 

Liczne przeboje zwykłego chłopaka 

Sam artysta (zenon martyniuk) wywodzi się z niewielkiej wsi położonej w województwie podlaskim z rodziny mieszanej wyznaniowo. Jako że jego dzieciństwo obfitowało w liczne muzyczne spotkania, sam również podjął naukę w szkole muzycznej. 

Jego przygoda ze sceną podobnie jak u wielu innych artystów, swój początek miała na parkiecie wesel i biesiad. Dopiero po latach wraz z kolegą Mariuszem Anikiejem założyli zespół Akcent, który w katach 90’tych odniósł ogromny sukces. 

Warto nadmienić, że w 2020 roku na ekrany kin trafił film oparty na życiorysie piosenkarza. W główne role artysty wcielili się Krzysztof Czeczot oraz Jakub Zając. 

Nowości, które mogą zaskoczyć słuchacza

Niekwestionowany król muzyki disco polo to prawdziwa gwiazda estrady. Doskonale zdaje sobie sprawę, że aby pozostać na fali popularności, należy zaskoczyć fana niecodziennym i wyjątkowym brzmieniem. Kto by się spodziewał, że w najbliższym czasie usłyszymy Zenona w wersji electro. 

Najnowszy hit „Classy girl” co prawda miał już swoją premierę pod koniec 2021 roku i chociaż zyskał ponad 2 miliony wyświetleń, to nie zatrzymało artysty przed wprowadzeniem zmian. Odświeżoną wersję w zupełnie nowej aranżacji muzycznej, zespół umieścił już na swoim kanale YouTube w internecie. Z całą pewnością to dopiero początek muzycznych eksperymentów proponowanych przez zespół Akcent. 

Artykuł Gościnny