Róż przez długi czas pozostawał w cieniu, rzadko wykorzystywany był w makijażu zwłaszcza w obawie przed zbyt rzucającymi się czerwonymi plamami. Teraz jednak wraca z podwójną siłą. Na rynku dostępne są różne odcienie różu z wieloma sposobami aplikacji. Każda kobieta bez obaw może dobrać odpowiedni kosmetyk do swojego typu urody oraz upodobań. Jednak jak nakładać róż by ten dobrze się prezentował i jaki kolor sprawdzi się w zależności od karnacji?

Róż niezależnie od swojej formy modeluje twarz, ale także imituje rumieńce. Sprawdzi się więc jako uzupełnienie nawet najbardziej delikatnego makijażu. Wiele osób sięga po niego również, by podkreślić swoją urodę. Dostępny ogrom odcieni będzie idealnie współgrał zarówno z cerą bardzo jasną, jak i opaloną.

Jak dobrać róż by współgrał z odcieniem karnacji?

Od dłuższego czasu uważa się, że kolor karnacji nie ma wpływu na wybór odcienia różu. Z pewnością warto kierować się swoimi preferencjami, jednak w dalszym ciągu powinniśmy uważać na wybór zwłaszcza z uwagi na plamy, które mogą pojawić się przy wyborze zbyt jasnego, jak i zbyt ciemnego odcienia. Jak więc dobierać róż do karnacji?

  • Cera jasna – jest niezwykle delikatna i właśnie taki sam powinien być odcień różu. Doskonałym wyborem będzie jasny róż, czy kolory wpadające w beże. Na takiej cerze kosmetyk bardziej się wyróżnia, więc dla zachowania naturalności warto sięgnąć po delikatne wersje różu do policzków;
  • Ciemniejsza karnacja – to także ciemniejsze róże. Zwłaszcza do odcieni oliwkowych skóry powinno dobrać się kolory w odcieniach pomarańczy, brzoskwini, czy koralu.

Wybór kosmetyku powinien zależeć także od odcienia skóry. Chłodna karnacja będzie idealnie współgrać z czerwieniami. Ciepłe odcienie polecane są również dla osób opalających się na piękny oliwkowy odcień. Jeżeli natomiast promienia słońca uwydatniają czerwień skóry, zdecydowanie warto sięgnąć po chłodne odcienie kosmetyku.

Gdzie najlepiej nakładać róż w zależności od kształtu twarzy?

Oprócz imitacji rumieńców róż równie świetnie sprawdza się jako kosmetyk modelujący twarz. Jego odpowiednie nałożenie nie tylko zatuszuje niedoskonałości, ale i bez wątpienia zmieni kształt buzi.

Twarz okrągła modelujemy tak by, jak najbardziej ją wyszczuplić. Róż rozcieramy pod policzkiem, od linii uszu, aż do kącików ust. Najlepiej sprawdzą się odcienie brązu, które będą uzupełnieniem konturowania.

Z kolei róże w przypadku twarzy kwadratowej powinny być rozcierane na skroniach. Taki sposób nakładania z pewnością złagodzi ostre rysy twarzy. W tym przypadku odradza się nakładania różu bezpośrednio na kości policzkowe.

Owalny kształt twarzy nie wymaga specjalnych umiejętności i skomplikowanych metod nakładania różu. Wystarczy zaaplikować kosmetyk wzdłuż kości policzkowych. Nawet niewielka ilość różu sprawi, że skóra zyska piękny świeży wygląd. Podobnie jest w przypadku twarzy podłużnej. Warto jednak nałożyć grubszą warstwę na kościach policzkowych, najlepiej od nosa po samo ucho. Taki sposób optycznie powiększy buzie.

Sposoby aplikacji różu

Palety róży nie kończą się wyłącznie na pudrowych klasycznych wersjach. Najnowszym hitem są produkty w kremie. Czym aplikować róż by ten świetnie się prezentował i nie zrobił plam?

Ścięty pędzel

Ściętym pędzlem najlepiej rozprowadzi się pudrowy róż. Warto by był także puszysty. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej kontrolować jego ilość.

Gąbeczka

Ta metoda sprawdzi się w przypadku róży w kremie, które wciąż zyskują na popularności. Po nałożeniu podkładu wykorzystuje się tę samą gąbeczkę do nałożenia różu, czy bronzera. Kosmetyk delikatnie wklepuje się w wybrane miejsce. Dzięki temu w łatwy sposób można kontrolować jego ilość, ale także bez szkód dokładać kolejne warstwy.

Palce

Jest to świetny sposób ze względu na łatwość rozcierania. Palcami można zaaplikować zarówno matowy róż, jak i ten w kremie. Ciepło palca sprawia, że świetnie blenduje się każdy kosmetyk, który przy tym doskonale wtapia się w skórę.

Artykuł Gościnny