Materace piankowe od momentu, kiedy pojawiły się w sprzedaży zawojowały branżowy rynek. Nic więc dziwnego, ponieważ dzięki swojej innowacyjnej budowie oraz licznym udogodnieniom zmieniły one znacznie komfortowego snu. Mnogość dostępnych na rynku produktów sprawia, że osoby poszukujące odpowiedniego modelu mogą poczuć się zagubione i zdezorientowane. Szczególnie trudno jest podjąć decyzję, gdy w grę wchodzi wybór materaca piankowego. W tej kategorii dostępnych jest wiele różnych rodzajów tych wkładów, a każdy z nich cechuje się innymi właściwościami. Jakie są podstawowe modele materacy piankowych z nowoczesnymi piankami?

Materace piankowe termoelastyczne

Materace piankowe termoelastyczne zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Nie dostarczają one jedynie wysokiej jakości wypoczynku. Wyróżniają się również innymi właściwościami. Przede wszystkim reagują one na ciepło ciała użytkownika i w ten sposób dopasowują się do krzywizn kręgosłupa, gwarantują idealne jego podparcie. W ten sposób żadna partia nie jest nadmiernie obciążona, a mięśnie mogą należycie się zregenerować. 

Materace piankowe wysokoelastyczne

Materace piankowe wysokoelastyczne są polecane szczególnie osobom, które do tej pory sypiały na materacach kieszeniowych. Pianki tego typu zachowują się podobnie do sprężyn, które umieszczone są w oddzielnych kieszonkach w materacach sprężynowych. One także charakteryzują się dużą sprężystością i elastycznością punktową, ale jednocześnie pozbawione są wad swoich poprzedników, do których należało przede wszystkim szybkie odkształcanie i zużywanie się sprężyn. 

Materace piankowe lateksowe

Świetnym wyborem do łóżek dziecięcych będą materace lateksowe. Ich ogromną zaletą jest to, że w ich wnętrzu nie dochodzi do rozwoju grzybów, bakterii i pleśni. Dzięki temu znacząco spada prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych u najmłodszych. Materace lateksowe mogą być w całości wykonane z naturalnego lateksu lub z mieszanki syntetycznego i naturalnego lateksu. Cechują się one wysoką sprężystością oraz elastycznością. 

Jaki stelaż do materaca piankowego?

Mimo iż zalet materacy piankowych nie brakuje, to często ich właściwości są ograniczone przez wybór nieodpowiedniego stelaża do łóżka. Właściwe umiejscowienie piankowego wkładu na dedykowanym podłożu pozwoli na jego swobodną pracę, a użytkownikowi na pełne wykorzystanie jego możliwości. Dobór odpowiedniego stelaża jest uzależniony od rodzaju wkładu i indywidualnych preferencji użytkownika. Warto zastanowić się nad modelami regulowanymi, które pozwalają lepiej dopasować wkład do potrzeb użytkownika. Oczywiście, należy sprawdzić także wymiary i materiał, z jakiego jest wykonany stelaż, a także okres gwarancji, jaką udziela producent. 

Artykuł Gościnny