Nie ma się co oszukiwać. Niezależnie od wyników czy ilości odniesionych sukcesów, piłka nożna jest w dalszym ciągu naszym sportem narodowym. Nic więc dziwnego, że nadal pojawia się wielu młodych, utalentowanych ludzi, którzy marzą o karierze piłkarskiej. Kluby również ciągle potrzebują miejsc, w których mogą się zaopatrywać w niezbędny asortyment. Aby odzież i akcesoria służyły jak najdłużej, powinny być odpowiedniej jakości, a taką może zapewnić tylko profesjonalny sklep futbolowy. Jak go rozpoznać i czym powinien się wyróżniać? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedź!

Przejrzysta, intuicyjna w obsłudze i sprawnie działająca strona

Wydaje się to oczywiste, a jednak odwiedzając niektóre sklepy internetowe różnych branż, ma się wrażenie, że ich twórcy o tym zapomnieli. Dziesiątki wyskakujących znienacka lub zajmujących ⅔ ekranu reklam, nie dość, że denerwuje, to jeszcze spowalnia działanie strony. Takie coś potrafi odstraszyć każdego potencjalnego klienta… i to skutecznie.

Kolejna sprawa to bałagan na stronie — ubogie menu lub jego całkowity brak, nieprzejrzysta nawigacja, brak zdjęć i opisów. Odwiedzając sklep piłkarski internetowy np. w poszukiwaniu piłki, nie masz chęci ani czasu na przeglądanie kilkunastu stron z koszulkami i szortami, by wreszcie dotrzeć do tego, czego szukasz. Dlatego tak ważne jest, by sklep posiadał czytelną stronę z przejrzystym menu, podzielonym na kategorie. Mile widzianym dodatkiem na stronie sklepu jest również sprawnie działająca wyszukiwarka.

Ładna, przejrzysta strona, czytelne dane i profesjonalne opisy? To pierwsza i najważniejsza oznaka tego, że internetowy sklep piłkarski, który znalazłeś, jest miejscem rzetelnym, w którym warto zrobić zakupy.

Profesjonalny sklep piłkarski to atrakcyjny asortyment i… produkty na temat

Panuje błędne przekonanie, że profesjonalny sklep internetowy musi posiadać na swojej stronie kilkadziesiąt tysięcy produktów. Właściciele takich sklepów często skupiają się na ilości, a nie jakości oferowanego towaru, co niestety zwiększa ryzyko, że zamiast produktu na lata, dostaniesz rozpadający się bubel.

Oczywiście klienci lubią i muszą mieć wybór, ale nie może on być rozbudowywany kosztem jakości.

Bogactwo oferty dotyczyć powinno również różnorodności towarów, a nawet usług oferowanych przez sklep, takich jak np. sprzedaż spersonalizowanych produktów.

Np. piłkarski sklep internetowy https://zina.pl posiada rozbudowany asortyment o tematyce piłkarskiej, który zainteresuje nie tylko samych zawodników, ale także sędziów i trenerów oraz właścicieli klubów. Dzięki takiemu zaopatrzeniu, w jednym miejscu klub może zakupić wszelkie niezbędne akcesoria dla swoich zawodników — począwszy od personalizowanych koszulek, a kończąc na artykułach treningowych takich jak pachołki czy drabinki. Musisz przyznać, że to duża oszczędność czasu i pieniędzy!

Fot. https://www.envato.com

Ostatnie, ale niemniej ważne – bezpieczeństwo

W czasach, gdzie zakupy internetowe osiągają szczyty popularności, w sieci niestety roi się od oszustów. Dziennie pojawiają się setki (jeśli nie tysiące) fałszywych stron oferujących nieistniejące produkty. Ich cel to wyłudzanie danych lub kradzież gotówki.

Dlatego każdy profesjonalny, rzetelny sklep piłkarski online powinien zadbać o wysoki poziom bezpieczeństwa na własnej stronie. Certyfikat SSL służący do bezpiecznych połączeń internetowych to już dzisiaj konieczność.

Zanim dokonasz transakcji, upewnij się, że wybrany przez Ciebie sklep piłkarski stosuje szyfrowanie SSL. Upewnić się możesz na dwa sposoby:

  • na pasku adresu, zamiast http:// powinno widnieć https://, gdzie „s” oznacza właśnie szyfrowanie strony
  • symbol zamkniętej kłódki widoczny na pasku przeglądarki.