Rejestrowanie domeny pozwala na umieszczenie strony internetowej, e-sklepu czy bloga w internecie. Domena internetowa może mieć różne rozszerzenia. Na terenie Polski najważniejszą domeną jest domena z końcówką .pl. Co chwila pojawiają się nowe domeny, które mają ogromny potencjał — warto je rejestrować od razu. Rejestracja domen nie jest niczym skomplikowanym, jeśli jest przeprowadzana za pomocą odpowiedniej firmy. Nazwa domeny może być dowolna. Warunek do rejestracji jest jeden: nazwa musi być wolna. Sprawdź, jak zarejestrować domenę.

1. Domena internetowa dla wszystkich. Co jest potrzebne do rejestracji domeny?

2. Rejestracja domen dla początkujących

Każdy e-biznes opiera się na domenie internetowej. Wybierana domena to adres internetowy, pod który będą trafiać potencjalni klienci, kontrahenci lub osoby zainteresowane publikowanymi treściami. Trzeba wybrać odpowiednią nazwę domeny — może to być na przykład nazwa firmy, marki lub projektu. Nazwy domen można dowolnie tworzyć. Firmom i sklepom internetowym warto zasugerować, by strona www była łatwa do zapamiętania. Najlepiej, jeśli rejestracja domeny odbywa się w firmie, w której najważniejsza jest jakość obsługi klienta i świadczonych usług. Przykładem takiej firmy jest cyberfolks.pl.

Domena internetowa dla wszystkich. Co jest potrzebne do rejestracji domeny?

Własna domena internetowa to całkowita niezależność w działaniu. Domenę internetową powinien zarejestrować każdy, komu zależy na rozwoju biznesu czy promocji działań w internecie. Co do nazwy domeny, to trzeba wybrać taką, która będzie spójna z dotychczasowym wizerunkiem firmy. Mogą to być domeny globalne, krajowe, domeny z polskimi znakami, domeny regionalne, a także domeny określane jako nowe. Warto na bieżąco obserwować, co się dzieje na rynku domen. Pojawienie się nowych rozszerzeń daje szansę na zarezerwowanie wymarzonej domeny. 

Chociaż w Polsce najpopularniejsze rozszerzenie rejestrowane to nadal .pl, na rynkach zagranicznych najważniejsza jest domena .com. Ponieważ nazwy w tych rozszerzeniach są bardzo trudne do wychwycenia, zarejestruj domenę z polskimi znakami lub każdą inną, która Ci się akurat podoba. 

Pamiętaj, że Twoja strona internetowa musi być zabezpieczona certyfikatem SSL. Certyfikaty SSL możesz zamówić, gdy decydujesz się na rejestrację domen internetowych. Jeśli chodzi o domeny internetowe, możesz interesować się też transferem domeny od innego rejestratora.

Rejestracja domen dla początkujących

Domenę internetową można bardzo łatwo zamówić. Wybierz domenę, którą chcesz zarejestrować, a następnie sprawdź, czy jest wolna. Jeśli nazwa jest dostępna, możesz w panelu klienta dokonać zapłaty za domenę. 

Wybieraj zawsze firmy, które cenią wysoki poziom bezpieczeństwa. Możesz zdecydować się na przykład na dodatkowe zabezpieczenie domen. Możesz zamówić registry lock. Usługa chroni domenę przed nieuprawnioną modyfikacją. Możesz też aktywować blokadę transferu obsługi.

 Jeśli chcesz zamówić następne domeny, promocja w przypadku domeny o atrakcyjnym rozszerzeniu jest częstym zjawiskiem. Dotyczy to głównie  domeny w pierwszym roku funkcjonowania. 

Artykuł Gościnny