Zbliżają się wakacje – czas, który można wykorzystać na wiele różnych możliwości. Zastanawiasz się, którą z nich z nich wybrać dla swojego dziecka, żeby jak najlepiej spędziło te dwa miesiące? Rozważasz wybór obozu letniego, ale nie wiesz jak to do końca wygląda? Ten artykuł przybliży Ci nieco tę tematykę. Być może ułatwi świadomy wybór.

Dlaczego warto wybrać kolonie letnie dla dzieci i młodzieży?

Obozy letnie są idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają wytchnienia i odpoczynku od zajęć szkolnych, ale też nie chcą się nudzić. Na obozach młodzieżowych i dziecięcych zdecydowanie nie ma miejsca na nudę. Jest za to miejsce na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, zdobywanie nowego hobby, nawiązywanie nowych znajomości, przyjaźni. Jest to często czas nowych, niezapomnianych doświadczeń. Szczególnie tematyczne kolonie letnie dla dzieci i młodzieży oferują wiele atrakcji, a ich oferta jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przez to, że ich tematyka jest skonkretyzowana są sposobnością nie tylko do poznania rówieśników. Są bardziej sposobnością do poznania osób podobnych do siebie – dzielących te same pasje, motywujących się wzajemnie.  Ponadto warto zauważyć, że obozy letnie są często znakomitą okazją do poznawania nowych miejsc, kontaktu z naturą, aktywności na świeżym powietrzu i nie tylko. Co więcej, obozy młodzieżowe i dziecięce są bezpieczną formą spędzania wolnego czasu w wakacje.

Co oferują obozy młodzieżowe i dziecięce?

Tematyczne obozy letniecharakteryzują się unikalnymi programami. Pozwalają one w  jak najlepszy i najciekawszy sposób rozwijać lub odkrywać swoje pasje. Firma ViaCamp.pl, która jest jednym z liderów w wśród obozów tematycznych w Polsce ma niezwykle rozbudowaną i różnorodną ofertę atrakcji dla swoich uczestników. Wśród nich są miedzy innymi:
– obóz paintballowy
– obóz quadowy
– obóz gokartowy
– obóz sportów wodnych
– obóz gitarowy
– obóz językowy (angielski)
– obóz taneczny
– obóz wypoczynkowy
– obóz asg
– obóz z psem
Więcej o obozach letnich w ViaCamp dowiesz się na stronie: https://viacamp.pl/obozy/obozy-letnie

Gdzie odbywają się obozy letnie?

Kolonie letnie dla dzieci i młodzieży organizowane przez firmę ViaCamp odbywają się na Kaszubach w niewielkiej miejscowości Przywidz oraz na Mazurach w malowniczym miasteczku Ryn. Ośrodki, w których przebywają uczestnicy obozów młodzieżowych i dziecięcych dostosowane są do ich potrzeb. Zapewnione jest między innymi wyżywienie oraz całodzienny bufet z wodą i herbatą. Pokoje i domki są czyste i odpowiednio przygotowane na kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy dbają też o atrakcyjność ośrodków oraz okolic, w których dzieci spędzają wakacje. Obozy młodzieżowe odbywają się na przykład w domkach niezwykle przypominających chaty Hobbitów. Znajdują się one we wspomnianej wcześniej miejscowości Przywidz w ośrodku ,,Na Zielonych Wzgórzach”. Z kolei w miasteczku Ryn znajdują się dwa ośrodki, w których organizowane są kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. Są to: ,,Bocianie Gniazdo” oraz ,,Ryn Marina”. W zależności od ośrodka, oferowane są tam pokoje 2-3 osobowe lub domki.

Czy kolonie letnie dla dzieci to sprawdzony sposób na udane wakacje?

Odbywające się w wakacje tematyczne obozy młodzieżowe i dziecięce zyskują coraz większą popularność. Zadowolonych z nich jest coraz więcej osób. Przyciągają swoją ofertą, możliwościami i korzyściami, które proponują zarówno uczestnikom, jak i ich rodzicom. W 2021 roku firmie ViaCamp zaufało 1050 uczestników bawiących się w sezonie na koloniach letnich dla dzieci i młodzieży. O trafności i atrakcyjności obozów młodzieżowych i dziecięcych świadczą opinie ich uczestników. To właśnie z myślą o dzieciach i młodzieży oraz ich potrzebach i pasjach tworzone są obozy letnie. Organizowane są tak, aby odpowiadać na indywidualność i wyjątkowość każdego z nich i oferować wybór różnorodnych atrakcji. Warto podkreślić, że poza ciekawą ofertą, uczestnicy mają zagwarantowaną profesjonalną opiekę i bezpieczeństwo. Mogą liczyć również na opiekę medyczną. Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych filarów udanych wakacji, o który dba firma.