Na naszych oczach grudziądzka Starówka staje się coraz to piękniejsza, a nasze miasto zyskuje nowe atrakcje. Na jednej z kamienic przy ul. Reja powstał właśnie kolejny mural. Nieprzypadkowo jego bohaterem jest flisak, gdyż mural powstał naprzeciwko aranżowanego obecnie Muzeum Handlu Wiślanego „Flis”.

Przypomnijmy, że Muzeum znajduje się w Spichlerzu 33-35 i już za kilka miesięcy powinno być dostępne dla zwiedzających. Będzie to niewątpliwa atrakcja zarówno dla mieszkańców Grudziądza, jak i dla naszych gości. Mural doskonale wpisuje się w przestrzeń miejską. Za jego przyczyną Starówka zyska dodatkowy walor estetyczny. Trzeba też podkreślić, że mural nie tylko nie kłóci się z historycznym otoczeniem, lecz znakomicie się w nie wkomponowuje.

Wartość inwestycji wynosi blisko 16 tys. zł, przy czym jest to przedsięwzięcie współfinansowane ze środków unijnych. Projekt stanowi dzieło graficzki zatrudnionej w Urzędzie Miejskim i wykonany został własnymi siłami przez miasto, uzyskawszy wpierw akceptację Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wykonawcą zadania jest firma Bit-o-Magic s.c. z Warszawy, reprezentowana przez Tomasza Smieszkoła (wallart.pl).