Spodnie z podwyższanym stanem aktualnie cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kobiet o różnych typach sylwetki. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat aranżowania stylizacji z tym elementem garderoby, a także głównymi zaletami wybierania modeli spodni, które będą miały podwyższany stan.

Zalety spodni z wysokim stanem

Spodnie z wysokim stanem to w obecnych czasach bardzo popularny element damskiej garderoby. Modele spodni w tym stylu doskonale prezentują się w wielu zróżnicowanych stylizacjach, zarówno codziennych, jak i na specjalne okazje. Wśród głównych zalet noszenia spodni z podwyższanym stanem można wskazać optycznie wyszczuplanie sylwetki, a także wydłużanie tułowia i nóg. Oprócz tego spodnie mogą również wyszczuplać talię, jeśli tylko są dobrze dopasowane do figury. Poszczególne modele spodni są niezwykle wygodne podczas noszenia, ponieważ dobrze przylegają do ciała i nie spadają. Dlatego mogą je z powodzeniem nosić kobiety o różnych typach sylwetki, co warto wziąć pod uwagę podczas wyboru tego rodzaju spodni oraz ich odpowiedniego dopasowania.

Figura klepsydra

Eleganckie spodnie damskie z podwyższanym stanem doskonale sprawdzą się między innymi w przypadku kobiet, które mają figurę klepsydry. Dość istotne jest uwydatnienie swoich naturalnych walorów, czyli wąskiej talii oraz proporcjonalnej linii biustu i bioder. Doskonałym rozwiązaniem będzie wybór spodni rurek z podwyższanym stanem, które dość mocno będą przylegały do ciała. Dzięki temu sylwetka ulegnie optycznemu wydłużeniu oraz będzie się dużo korzystniej prezentowała. Fason skinny high waist sprawdzi się idealnie podczas komponowania codziennych stylizacji u każdej klepsydry.

Figura gruszka

Spodnie z podwyższanym stanem będą również odpowiednie dla kobiety, która posiada typ figury gruszkę. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na wybór dość szerokich spodni z podwyższanym stanem, czyli tak zwanych spodni mom fit. Spodnie typu mom fit cieszyły się sporą popularnością wiele lat temu, a aktualnie moda powraca i spodnie tego rodzaju stają się prawdziwymi hitami podczas tworzenia codziennych stylizacji. Oprócz tego w przypadku kobiet o typie sylwetki gruszka bardzo dobrym wyborem będą także spodnie w typie boyfriendów, które także mają podwyższany stan. Dzięki nim możliwe będzie efektywne ukrycie szerokich bioder oraz masywnych ud.

Figura jabłko

Figura w typie jabłka to kolejny typ sylwetki, przy którym można z powodzeniem nosić spodnie z podwyższanym stanem. Kobiety, które mają sylwetkę w tym typie, powinny zdecydować się na model spodni high waist, który będzie miał proste nogawki. Dzięki temu możliwe będzie osiągnięcie zrównoważonych proporcji ciała. Podwyższany stan w spodniach sprawi, że sylwetka nabierze kobiecych kształtów oraz będzie się korzystniej prezentować. Wśród polecanych modeli spodni można wskazać na przykład jeansy, które charakteryzują się wyjątkowo wysokim poziomem uniwersalności. Bardzo dobrze sprawdzą się podczas tworzenia stylizacji o casualowym charakterze.

Artykuł Gościnny